Vízálló kötésvédő karra
Vízhatlan gipszvédőt kínálunk gipszelt végtagokra. Ezt követően már gipszelt végtaggal is fürödhetünk, strandolhatunk. Ne mondja le végtag sérülés esetén kifizetett utazását, hanem vásároljon vízhatlan gipszvédőt és élvezze a nyaralást.
Használata:
Válasszuk ki a megfelelő gipszvédőt. Ha az alkar van begipszelve, elegendő a könyökig érő gipszvédő. Ha a felkar is be van gipszelve, akkor a teljes karra való védőt szükséges használni.
Ezt követően a méret választást a táblázat mutatja.
Ha a megfelelő méretű vízhatlan gipszvédőt kiválasztottuk, vegyük ki a terméket a csomagolásból.
Húzzuk rá a gipszelt kézre a fóliát, úgy hogy a gipszet teljes egészében becsomagolja. Igazítsa el a rugalmas részt a végtagon, hogy az tökéletesen zárjon.
Mártsa be a karját a fürdővízbe a rugalmas részig és két ujj segítségével kissé lazítsa meg azt. Így távozik a bent rekedt levegőt. Vigyázzunk eközben, hogy ne hatoljon be víz. (Ezt minden esetben végezzük el, mert a vízbe merülve a bent rekedt levegő távozik a fóliából és a légbuborék mellett víz áramolhat be.)
Élvezzük a fürdőzés szabadságát gipszelt végtaggal is.
Óvintézkedések: ne használjuk a vétófóliát 3-4 órán túl, mert nem tud lélegezni alatta a bőr.
Anyaga polietilén fólia, nem tartalmaz latexet. A gipszvédőt többször is használhatjuk.
Helyes méret kiválasztás:
Hossz meghatározás: mérjük meg a kar hosszát középső ujjtól a gipsz felső részéig. Ha a teljes kar be van gipszelve a mérést hajlított könyökkel kell elvégezni.
Körméret meghatározás: mérjük meg a karunk körméretét azon a részen, ahol a gipsz véget ér. (ha a gipsz csak az alkarig ér akkor az alkar körméretét (ahol a gipsz befejeződik), ha a teljes kar be van gipszelve akkor a felkar körméretét (ahol a gipsz befejeződik).
Ha beázik a gipszvédő fólia:
- nem megfelelő méretet választott
- nem megfelelően van a végtagra símulva a rugalmas rész
- nem lett kinyomva a bentrekedt levegő
- kilyukadt a fólia